RoРуEn

ChisinauOpen 2017

Codreanca web page

 

codre web logo ro
 

WDSF World Championship Junior II Standard Bratislava - Slovakia 09.09.2017 (66 coupes)

Locul 3 Dragos Cimbir - Beatricia Rotaru - Moldova

Locul 7 Stefan Cazacu - Tatiana Balan - Moldova

 

WDSF Open Youth Standard Bratislava - Slovakia 09.09.2017 (68 coupes)

Locul 5 Dima Kusnir - Valeria Gumeniuc - Moldova

 

WDSF World Open Adult Latin Bratislava - Slovakia 10.09.2017 (61 coupes)

Locul 7 Boie Bogdan - Natalia Luchiv - Moldova

 

 

WDSF Open Youth Latin, Tallinn, Estonia 20.08.2017 (26 coupes)

Locul 1 Vladislav Untu - Polina Baryshnikova - Moldova

 

WDSF Open Youth Standard, Tallinn, Estonia 19.08.2017 (19 coupes)

Locul 2 Vladislav Untu - Polina Baryshnikova - Moldova

 

WDSF Open Adult Ten Dance, Tallinn, Estonia 18.08.2017 (27 coupes)

Locu 4 Vladislav Untu - Polina Baryshnikova - Moldova

 

 

Ziua a cincea - 12 August 2017

GOC Youth 10-Dance (65 Couples)

Locul 2 Vladislav Untu / Polina Baryshnikova- Moldova

GOC Juveniles I Standard (17 Couples)

Locul 2 Gustiuc, Nichita / Cerches, Arina - Moldova

Locul 4 Nicolaescu, Cosmin / Iacub, Melisa - Moldova

Locul 5 Josan, Dragos / Bezniuc, Alexandra - Moldova

Locul 9 Bajureanu, Darius / Cazacu, Alexandra - Moldova

GOC Junior I Standard (62 Couples)

Locul 10 Nikitin, Nikita / Moraru, Natalia - Moldova

GOC Juveniles II Latin (68 Couples)

Locul 11 Bogdan Ursoi / Arina Romanenco - Moldova

Ziua a patra - 11 August 2017

WDSF GrandSlam Latin (272 Couples)

Locul 1 Gabriele GOFFREDO / Anna MATUS - Moldova

 

GOC World Team Cup Youth

Locul 3 Team - Moldova

 

GOC Junior II Standard (93 Couples)

Locul 4 Cimbir, Dragos / Rotaru, Beatricia - Moldova

 

GOC Juveniles II Standard (62 Couples)

Locul 9 Bogdan Ursoi / Arina Romanenco

 

GOC Adult A Standard 88 Couples)

Locul 11 Melentii, Alexei / Avram, Raluca - Moldova

 

Ziua a treia - 10 August 2017

GOC Juveniles I 6-Dance (18 Couples)

Locul 1 Nichita Gustiuc / Arina Cerches - Moldova

Locul 7 Cosmin Nicolaescu / Melisa Iacub - Moldova

Locul 8 Dragos Josan / Alexandra Bezniuc - Moldova

Locul 12 Darius Bajureanu / Alexandra Cazacu - Moldova

 

GOC Juveniles I Latin (21 Couples)

Locul 2 Nichita Gustiuc / Arina Cerches - Moldova

Locul 5 Cosmin Nicolaescu / Melisa Iacub - Moldova

Locul 10 Dragos Josan / Alexandra Bezniuc - Moldova

Locul 13 Darius Bajureanu / Alexandra Cazacu - Moldova

 

GOC Adult A Latin (133 Couples)

Locul 3 Veaceslav Nagailic / Nina Dudoglo - Moldova

 

GOC Junior I Latin (83 Couples)

Locul 7 Nikita Nikitin / Natalia Moraru - Moldova

 

Ziua adoua - 09 August 2017

GOC Juveniles II 8-Dance (62 Couples)

Locul 9  Bogdan Ursoi / Arina Romanenco - Moldova

 

GOC Junior II Latin (110 Couples)

Locul 8  Josan, Cristian / Tiganu, Anghelina-Patricia - Moldova

 

WDSF Open Youth Standard (126 Couples)

Locul 13 Dima Kusnir / Valeria Gumeniuc - Moldova

Prima zi - 08 August 2017

GOC Junior I 10-Dance (60 couples)

Locul 2  Nikita Nikitin / Natalia Moraru- Moldova

 

GOC Junior II 10-Dance (62 couples)

Locul 4  Dragos Cimbir / Beatricia Rotaru- Moldova

 

WDSF Open Youth Latin (175 couples)

Locul 6  Daniil Porcesco-Gozun / Anastasia Grunzu - Moldova

 

În perioada 21-30 iulie, în Polonia, orașul Wroclaw, s-au desfășurat Jocurile Mondiale , la care au participat reprezentanții Moldovei Anna Matus si Goffredo Gabrielle care au câștigat a doua medalie de aur, categoria Dansuri sportive, programul Latino-american. Prima medalie de aur, sportivii noștri au câștigat-o în anul 2013 la Jocurile Mondiale, ediția IX, petrecute în orașul Cali, Columbia

 

sem 7417

 

Locurile în finale s-au repartizat astfel ::

Locul 1 56 MATUS / GOFFREDO MDA

Locul 2 61 GUDYNO / TSATURYAN RUS

Locul 3 49 SALIKHOVA / SCHMITT FRA

Locul 4 50 VARADI / SILVESTRI HUN

Locul 5 64 CARNE / PASCUAL ESP

Locul 6 60 TATAR / MOLDOVAN ROU

 

Oficiali din Moldova au fost prezenți la eveniment, Prezidentul Federației Dansului Sportiv din Moldova Petru Gozun.

poland1

Jocurile Mondiale sunt competiții internaționale pe diferite genuri de sport, dar care încă nu fac parte din programa Jocurilor Olimpice. Se organizează din anul 1981 cu o periodicitate de odată în 4 ani ( următorul an după Jocurile Olimpice) , din 2001 au loc sub egida Comitetului Internațional Olimpic.

 

 

WDSF GrandSlam Latin Hong Kong 08.07.2017 (76 couples)

Locul 1  Gabriele Goffredo / Anna Matus - Moldova

 

Sportivii din Moldova Daniil Porcesco-Gozun - Anastasia Grunzu au cistigat medalia de aur la Campionatul Europei  la tineret in programa latinino-americana. Campionatul a avut loc la Moldova, Chisinau. Au participat 59 perechi din 32 tari. In final au trecut sportivii din Moldova, Romania, Russia si Latvia.

 

ranking

 

wc-2017-champ

 

 AW15944

 

WDSF European Championship Youth Latin 

Beginners I (2007-2010) (D,R,P,P MD)

Juvenile I Open Standard (W,T,V,Q) 

Juvenile II Open Latin (S,C,R,J) 

Junior I Open Standard

Junior II Open Latin

WDSF Youth Latin

Adults Open Latin

Beginners II 2008 or later (W,Q,CH,J)

Beginners I (2011-2013) (D,R,P,P MD)

Juvenile I Open Latin (S,C,R,J)

Juvenile I E class (W,V,Q,S,CH,J)

Juvenile II Open Standard (W,T,V,Q)

Junior I Open Latin

Junior II Open Standard

WDSF Youth Standard 

 
Juniori 2 Standard 05.03.2017 Chisinau
Juniori 1 Latin 05.03.2017 Chisinau
Juvenali 2 St 4 dansuri 05.03.2017 Chisinau
Juvenali 1 La 4 dansuri 05.03.2017 Chisinau
Juniori I+II Clasa D 05.03.2017 Chisinau
Juvenali I+II Clasa D 05.03.2017 Chisinau
Incepatori II La 05.03.2017 Chisinau
Incepatori II St 05.03.2017 Chisinau
Compiled by ProDance V3.1 licenced for Moldavia (Moldova DSF)

 

 
Juniori 2 Latin 04.03.2017 Chisinau
Juniori 1 Standard 04.03.2017 Chisinau
Juvenali 2 La 4 dansuri 04.03.2017 Chisinau
Juvenali 1 St 4 dansuri 04.03.2017 Chisinau
Juniori 1 Clasa E 04.03.2017 Chisinau
Juvenali 2 Clasa E 04.03.2017 Chisinau
Juvenali 1 Clasa E 04.03.2017 Chisinau
 

obiavlenie 4 ro

nabor ro 1

Яндекс.Метрика