RoРуEn

Codreanca web page

 

codre web logo ro
 

FEDERAŢIA DANSULUI SPORTIV din MOLDOVA

Sportivii din Moldova Daniil Porcesco-Gozun - Anastasia Grunzu au cistigat medalia de aur la Campionatul Europei  la tineret in programa latinino-americana. Campionatul a avut loc la Moldova, Chisinau. Au participat 59 perechi din 32 tari. In final au trecut sportivii din Moldova, Romania, Russia si Latvia.

 

ranking

 

wc-2017-champ

 

 AW15944

 

WDSF European Championship Youth Latin 

Beginners I (2007-2010) (D,R,P,P MD)

Juvenile I Open Standard (W,T,V,Q) 

Juvenile II Open Latin (S,C,R,J) 

Junior I Open Standard

Junior II Open Latin

WDSF Youth Latin

Adults Open Latin

Beginners II 2008 or later (W,Q,CH,J)

Beginners I (2011-2013) (D,R,P,P MD)

Juvenile I Open Latin (S,C,R,J)

Juvenile I E class (W,V,Q,S,CH,J)

Juvenile II Open Standard (W,T,V,Q)

Junior I Open Latin

Junior II Open Standard

WDSF Youth Standard 

 
Juniori 2 Standard 05.03.2017 Chisinau
Juniori 1 Latin 05.03.2017 Chisinau
Juvenali 2 St 4 dansuri 05.03.2017 Chisinau
Juvenali 1 La 4 dansuri 05.03.2017 Chisinau
Juniori I+II Clasa D 05.03.2017 Chisinau
Juvenali I+II Clasa D 05.03.2017 Chisinau
Incepatori II La 05.03.2017 Chisinau
Incepatori II St 05.03.2017 Chisinau
Compiled by ProDance V3.1 licenced for Moldavia (Moldova DSF)

 

 
Juniori 2 Latin 04.03.2017 Chisinau
Juniori 1 Standard 04.03.2017 Chisinau
Juvenali 2 La 4 dansuri 04.03.2017 Chisinau
Juvenali 1 St 4 dansuri 04.03.2017 Chisinau
Juniori 1 Clasa E 04.03.2017 Chisinau
Juvenali 2 Clasa E 04.03.2017 Chisinau
Juvenali 1 Clasa E 04.03.2017 Chisinau
 
Nu există traduceri disponibile.

2016 New Syllabus La

 
Nu există traduceri disponibile.

2016 New Syllabus

 
Nu există traduceri disponibile.

2016_Standard_Figures

 
 
 
4. December 2016 Juniori 1 Latin  
 
4. December 2016 Juvenali 2 W,T,V,Q  
 
4. December 2016 Juvenali 1 S,Ch,R,J  
 
4. December 2016 Juniori 1, clasa D  
 
4. December 2016 Juvenali I+II Clasa D  
 
4. December 2016 Incepatori II 2007 W,Q,Ch,J  
 
4. December 2016 Incepatori 2008-2009 D,R,P,P Md  
 
4. December 2016 Solo fete 2003-2004 W,Ch  
 

 

 
3. December 2016 Juniori 1 Standard  
 
3. December 2016 Juvenali 2 S,Ch,R,J  
 
3. December 2016 Juvenali 1 W,T,V,Q  
 
3. December 2016 Juniori 1, clasa E  
 
3. December 2016 Juvenali 2, clasa E  
 
3. December 2016 Juvenali 1, clasa E,  
 
3. December 2016 Hobby  
 
3. December 2016 Incepatori 1 2010 (D,R,P,P Md)  
 
3. December 2016 Solo fete 2007 (W, Ch)  
 
 

 

 
20. November 2016 Juniori I+II Standard  
 
20. November 2016 Juniori I+II D  
 
20. November 2016 Incepatori II 2005 si mai mici  
 
20. November 2016 Incepatori 2007 si mai mici  
 
20. November 2016 Juniori I+II Latin  
 
20. November 2016 Juvenali I+II D  
 
20. November 2016 Juvenali 2 E  
 
20. November 2016 Juvenali 1 E  
 
20. November 2016 Solo fete  
 

WDSF World Championship Juniori II Latin

Incepatori I 2006-2009 (D,R,P,P Md)

Juvenile I Open, Latin

Juvenile II Open, Standard

Junior I Open, Latin

Junior II Open, Standard

WDSF Youth Open Standard

Adults Open, Standard

 

Incepatori I 2010-2012 (D,R,P,P Md)

Juvenile I Open, Standard

Juvenile II Open, Latin

Junior I Open, Standard

Junior II Open, Latin

WDSF Youth Open Latin

Adults Open, Latin

 

De a doua data la rind Medalia de Aur la Campionatul Mondial in programul latinoamerican adulti la China, Chengdu (24.09.2016) au chistigat sportivii din Moldova Gabriele Goffredo si Anna Matus

 d5s0385

 

Ziua cinci - 13 August 2016

GOC Youth 10-Dance (85 Couples)

Locul 2 Iaroslav ZARA / Valeria GUMENIUC- Moldova

GOC Juveniles I Standard (21 Couples)

Locul 2 Bogdan URSOI / Arina ROMANENCO - Moldova

GOC Juveniles II Latin (76 Couples)

Locul 5 Vladimir CEBANU / Sofia CHIORESCU - Moldova

Ziua a patra - 12 August 2016

WDSF GrandSlam Latin (262 Couples)

Locul 1  Gabriele GOFFREDO / Anna MATUS - Moldova


GOC Junior II Standard (107 Couples)

Locul 4  Vladislav UNTU / Alexandrina OLTEANU - Moldova

Locul 5  Veaceslav NAGAILIC / Nina DUDOGLO - Moldova

Ziua a treia - 11 Avgust 2016

GOC Juveniles I 6-Dance (23 Couples)

Locul 3 Bogdan URSOI / Arina ROMANENCO - Moldova

 

GOC Juveniles I Latin (26 Couples)

Locul 4 Bogdan URSOI / Arina ROMANENCO - Moldova

 

GOC Adult A Latin (142 Couples)

Locul 6 Daniil PORCESCO-GOZUN / Anastasia GRUNZU - Moldova

Ziua a doua - 10 August 2016

GOC Juveniles II 8-Dance (62 Couples)

Locul 3 Vladimir CEBANU / Sofia CHIORESCU - Moldova

 

GOC Junior II Latin (134 Couples)

Locul 3 Vladislav UNTU / Alexandrina OLTEANU - Moldova

 

GOC Adult Rising Star Latin (228 Couples)

Locul 5 Vladimir USOV / Milena USANOVA - Moldova

Prima zi - 09 August 2016

GOC Junior II 10-Dance (86 Couples)

Locul 3 Vladislav UNTU / Alexandrina OLTEANU- Moldova

Locul 6 Veaceslav NAGAILIC / Nina DUDOGLO- Moldova

 

Medalie de aur la Campionatul European la categoria Adulti Latin au chistigat sportivii din Moldova

WDSF European Latin Championship, Rimini - Italy on 09 July 2016 (71 coupes)

Locul 1 Gabriele Goffredo - Anna Matus - Moldova

 

>

 

WDSF Open Standard Youth - Sochi 24.06.2016 (142 Couples)

Locul Iaroslav Zara - Valeria Gumeniuc - Moldova

WDSF Open Standard Under 21 - Sochi 24.06.2016 (77 Couples)

Locul Iaroslav Zara - Valeria Gumeniuc - Moldova

WDSF Open Ten Dance Adult - Sochi 23.06.2016 (65 Couples)

Locul Iaroslav Zara - Valeria Gumeniuc - Moldova

13466414 664896333661617 4299209549471834877 n

Citeşte mai mult...

 

WDSF European Championship Ten Dance Youth - Szombathely Hungary 11.06.2016 (25 coupes)

Locul 3 Iaroslav Zara - Valeria Gumeniuc - Moldova

zara gumeniuc 10 dace ec

 

European Championship | HipHop | Duos | Adults | Czech Republic, Ostrava (88 couples)

Locul 1   Ribac Iurii / Curnic Nicolai Moldova

European Championship | HipHop | Solos female | Adults (100 participants)

Locul 1   Mirzac Vitalia Moldova

European Championship | HipHop | Groups | Adults (43 groups)

Locul 1   Space Dance Company Moldova

European Championship | Electric Boogie | Duos | Juniors (17 Couples)

Locul 1  Caldare Sorin / Simanschi Vadim Moldova

RibacIurir

Citeşte mai mult...

 

WDSF GrandSlam Latin Hong Kong 04.06.2016 (65 couples)

Locul 1  Gabriele Goffredo / Anna Matus - Moldova

 

Analizind rezultatele turneelor Fantazia de Iarna 13-14.02.2016 si Ritmul de Primavara 23.03.2016 Prezidiumu FDSM a hotarit:

1. Emite un avertisment pentru arbitraj părtinitor la urmatori arbitri:

- Bondari Oxana;

- Varnacov Artur;

- Gligor Margareta;

- Dolghii Anjela;

- Maximov Svetlana;

- Negru Xenia;

- Orlovschii Edgar;

- Portarescu Raisa;

- Simion Carolina;

- Turcan Cornelia;

Citeşte mai mult...

 

WDSF Open Youth Standard Lviv Ukraine - 28.05.2016

Locul 1 Iaroslav Zara - Valeria Gumeniuc - Moldova

Locul 2 Vladislav Untu - Alexandrina Olteanu - Moldova

Locul 7 Veaceslav Nagailic - Nina Dudoglo - Moldova

Locul 10 Sandu Lupusor - Diana Vildeaeva - Moldova

 

WDSF Open Youth Standard Kavarna Bulgaria 29.05.2016

Locul 2 Dragos Cimbir - Beatricia Rotaru - Moldova

Locul 8 Stefan Cazacu - Tatiana Balan - Moldova

WDSF International Open Latin - Kavarna Bulgaria - 28.05.2016 (29 couples)

Locul 4 Marius Valcu - Diana Cojocar - Moldova

WDSF Open Youth Latin Kavarna Bulgaria - 28.05.2016

Locul 5 Dragos Cimbir - Beatricia Rotarui - Moldova

 

WDSF International Open Standard Chiasso Switzerland - 21.05.2016 (37 couples)

Locul 1 Nikolay Darin - Natalia Seredina - Moldova

WDSF Open Under 21 Latin Chiasso Switzerland - 21.05.2016 (27 couples)

Locul 3 Daniil Porcesco-Gozun - Anastasia Grunzu - Moldova

WDSF Open Junior II Standard Chiasso Switzerland - 22.05.2016

Locul 4 Andu-Sebastian Sudacevschi - Victoria Pinzari

 
FDSM  Competition Results
 
- CONSTELATIA DANSULUI 2016 - part III
21. May 2016 Juniori 2 Latin
 
21. May 2016 Juniori 2 Standard
 
21. May 2016 Juniori 1 Latin
 
21. May 2016 Juvenali 2 Latin
 
21. May 2016 Juvenali 2 Standard
 
21. May 2016 Juvenali 1 Latin
 
21. May 2016 Juvenali 1 Standard
Compiled by ProDance V3.1 licenced for Moldavia (Moldova DSF)
 
FDSM  Competition Results
 
- CONSTELATIA DANSULUI 2016 -part II
21. May 2016 Juniori 1 Standard
 
21. May 2016 Juniori I+II Combination
 
21. May 2016 Juvenali I+II Combination
Compiled by ProDance V3.1 licenced for Moldavia (Moldova DSF)
 
FDSM  Competition Results
 
- CONSTELATIA DANSULUI 2016 - part I
21. May 2016 Juniori I+II Combination
 
21. May 2016 Juvenali 2 Combination
 
21. May 2016 Juvenali 1 Combination
 
21. May 2016 Solo fete Standard
 
21. May 2016 Incepatori II Latin
 
21. May 2016 Incepatori II Standard
Compiled by ProDance V3.1 licenced for Moldavia (Moldova DSF)
 
Moldova DanceSport Federation
 
15. May 2016 Juniori 1 Standard
 
15. May 2016 Tineret Standard
 
15. May 2016 Juvenali 2 Latin
 
15. May 2016 Juvenali 1 Latin
Compiled by ProDance V3.1 licenced for Moldavia (Moldova DSF)
 
MoldovaDanceSport Federation

 
15. May 2016 Juvenali 2 Latin
 
15. May 2016 Tineret Standard
 
15. May 2016 Juniori I+II Standard
 
15. May 2016 Juniori 1 Standard
 
15. May 2016 Juniori I+II Combination
 
15. May 2016 Juvenali I+II Combination
 
15. May 2016 Incepatori II Standard
 
15. May 2016 Incepatori Standard
 
15. May 2016 Solo fete Standard
Compiled by ProDance V3.1 licenced for Moldavia (Moldova DSF)
 
Moldova DanceSport Federation
FDSM  Competition Results
 
- PRIMAVARA 2016 Mai 14 (Partea II)-
14. May 2016 Tineret Latin
 
14. May 2016 Juniori 1 Latin
 
14. May 2016 Juvenali 2 Standard
 
14. May 2016 Juvenali 1 Standard
Compiled by ProDance V3.1 licenced for Moldavia (Moldova DSF)
 
Moldova DanceSport Federation
FDSM  Competition Results
 
- PRIMAVARA 2016 Mai 14 (part I)-
14. May 2016 Tineret Latin
 
14. May 2016 Juniori I+II Latin
 
14. May 2016 Juniori 1 Latin
 
14. May 2016 Juvenali 2 Standard
 
14. May 2016 Juniori I+II Combination
 
14. May 2016 Juvenali 2 Combination
 
14. May 2016 Juvenali 1 Combination
 
14. May 2016 Incepatori Standard
Compiled by ProDance V3.1 licenced for Moldavia (Moldova DSF)
 

WDSF GrandSlam Latin Wuhan People's Republic of China- 16 April 2016 (68 couples)

Locul 1 Gabriele Goffredo - Anna Matus - Moldova

WDSF GrandSlam Standard Wuhan People's Republic of China - 17 April 2016 (68 couples)

Locul 7 Nikolay Darin - Natalia Seredina - Moldova

Junior I Open Standard Romania - Timisoara 16 April 2016

Locul 1 Cristian Josan / Anghelina Tiganu - Moldova

Junior II Open Latin Romania - Timisoara 17 April 2016

Locul 1 Dragos Cimbir / Beatricia Rotaru - Moldova

Juvenile I Class E Romania - Timisoara 17 April 2016

Locul 1 Iacob Catalin / Iacub Milissa - Moldova

Junior I Open Latin Romania - Timisoara 17 April 2016

Locul 2 Cristian Josan / Anghelina Tiganu - Moldova

Junior II Open Standard Romania - Timisoara 16 April 2016

Locul 2 Dragos Cimbir / Beatricia Rotaru - Moldova

Juvenile II Open Standard Romania - Timisoara 17 April 2016

Locul 3 Petru Porcesco Gozun / Anastasia Movila - Moldova

WDSF International Open Latin - Timisoara Romania - 16 April 2016 (51 couples)

Locul 3 Boie Bogdan - Natalia Luchiv - Moldova

Juvenile II Open Latin Romania - Timisoara 16 April 2016

Locul 3 Dumitru Popa / Paula Gutu - Moldova

Citeşte mai mult...

 

WDSF World Open Standard Moscow Russian Federation 09 April 2016 (90 couples)

Locul 1 Nikolay Darin - Natalia Seredina - Moldova

WDSF Open Youth Latin Plovdiv Bulgaria - 09 April 2016 (18 couples)

Locul 1 Daniil Porcesco-Gozun - Anastasia Grunzu - Moldova

Citeşte mai mult...

 

În baza rezultatelor obținute pe parcursul lunii martie , Asociația Internaționala Jocurilor Mondiale (IWGA) a oferit titlul de "sportivii lunii", Campionilor Mondiali Gabriele Goffredo și Anna Matus (Moldova). Anume în această lună, dansatorii au câștigat pentru prima dată WDSG Grand Slam în programul latino-american, care a avut loc în Helsinki.

Serviciile de presă IWGA de asemenea anunță, că competiția din Helsinki a fost una din rundele de calificare înaintea Jocurilor Mondiale 2017 din Polonia. Interesant este și faptul că anume aceasta pereche, formată din Gabriele și Anna, au cîștigat și Jocurile Mondiale din 2013.

Dansatorii participă împreună de cinci ani, câștigând în cariera lor mai mult de 50 de competiții oficiale, dar începînd cu anul 2013, s-au clasat mereu pe primele trei locuri la toate competițiile.

Serviiciile de presă IWGA adaogă:  "Pe ei îi adora sau urăsc - aceasta este gama largă a emoțiilor experților sau spectatorilor. Ei nu îi lasă pe nimeni indiferenți".

Mai jos, vă prezentam și discursul Președintelui WDSF Lukas Hinder:

Dragii mei, Anna și Gabrielle,

Sunt mânadru de faptul că ați fost aleși de către Asociația Internaționala a Jocurilor Mondiale (IWGA) în calitate de "sportivii lunii" a lunii martie.

Realizările voastre pe parcursul a celor cinci ani în care voi dansați împreună, este doar o parte al acestui titlu. Dar ceia ce ați făcut voi în luna martie, constituie cealaltă parte. Recent, am avut norocul să  va admir dansul  la competiția Grand Slam din Helsinki, și vreau să va comunic că m-ați frapat. Iar faptul că, voi participați alături de alte perechi cu un nivel foarte înalt al măiestriei, vă face să va dezvoltați continuu și să atingeți cote maxime.

Admit faptul că , în careva moment, ați crezut că câștigul vostru din 2013 al Jocurilor Mondiale, este cel mai important în cariera voastra. Cred că veți ține minte toată viața,  atmosfera în care ați dansat în Kali, Columbia, unde ați fost aplaudați de aproximativ 17 000 de spectatori. Ce poate fi mai uimitor pentru un dansator de dansuri latino-americane.

Însă , dupa ce , pe data de 21 noiembrie 2015, ați cîștigat pentru prima data la Viena, Austria, titlul de Campioni Mondiali, percepția voastră cred ca s-a schimbat. Dupa care, au urmat celelalte titluri luate la rând Grand Slam în Sanghai, Helsinki , cât și alte competiții internationale din Italia, Rusia, care v-au adus și la cel din luna martie. Și, desigur, ne dorim să vă vedem peste 500 zile la Jocurile Mondiale din iulie 2017 , care vor ave aloc în Wroclaw, Polonia , într-un alt loc fantastic recunoscut de UNESCO.

Ca președinte WDSF și memru al IWGA, nu am participat la luarea deciziei în procesul de selectare a sportivilor lunii. Dar acum, pot sa-mi exprim bucuria mea nespusa pentru voi.

Vă felicităm, Anna și Gabriele. Rezultat excelent!


Источник: http://www.workwebsite.ru/joomla/plugins/allvideos.html
 

WDSF International Open Latin - Moscow Russian Federation (93 couples)

Locul 1 Gabriele Goffredo - Anna Matus - Moldova

 
1 Tineret Latin
2 Juniori 2 Standard
3 Junior I Standard
4 Juvenali 2 Latin
5 Juvenali 1 Latin
6 * Basic Juniori I+II Standard
7 * Basic Juniori 1 Standard
8 Juniori I+II class D
9 Juvenali I+II class D
10 Incepatori II W,Q,Ch,J
11 Incepatori D,R,P,P Md  
 
 1 Tineret Standard  
 
2 Juniori II Latin  
 
3 Junior I Latin  
 
4 Juvenali II W,T,V,Q  
 
5 Juvenali I W,T,V,Q  
 
6 * BASIC Juniori I+II Latin  
 
7 * BASIC Juniori I Latin  
 
8 Juniori I+II Class E 6 dance  
 
9 Juvenali II Class E 6 dance  
 
10 Juvenali I Class E 6 dance  
 
11 Incepatori I D,R,P,P Md  
 
FDSM   Competition Results

 

Campionatul Republicii Moldova 27-12-2015
1 JUNIORI 1 La Chisinau, 27.12.2015
 
2 JUVENALI 2 St Chisinau, 27.12.2015
 
3 Junior 1+2 D Chisinau, 27.12.2015
 
4 Junior 1+2 E Chisinau, 27.12.2015
 
5 Juvenali 1 La Chisinau, 27.12.2015
 
6 Juvenali 2 E Chisinau, 27.12.2015
 
7 Juvenali 1E Chisinau, 27.12.2015
 
 
FDSM   Competition Results

 

Campionatul Republicii Moldova 2015
1 JUNIORI 1 St Chisinau, 26.12.2015
 
2 JUVENALI 2 La Chisinau, 26.12.2015
 
3 Juvenali 1 St Chisinau, 26.12.2015
 
4 Juvenali 2, D 2004-2005 8 dance Chisinau, 26.12.2015
 
5 Juvenali 1, D 2006 si mai mici 8 dance Chisinau, 26.12.2015
 
6 Incepatori 2 2004-2005 W,Q,CH,J Chisinau, 26.12.2015
 
7 Incepatori 2 2006 si mai mici W,Q,CH,J Chisinau, 26.12.2015
 
8 Incepatori 2 2000-2003 W,Q,CH,J Chisinau, 26.12.2015
 
9 Incepatori 1 2006 si mai mici D,R,P,P Md Chisinau, 26.12.2015
 

WDSF World Open Latin Vilnius Lithuania 05 December 2015 (53 couples)

Locul 1  Gabriele Goffredo - Anna Matus - Moldova

WDSF World Championship Standard Vilnius Lithuania 05 December 2015 (73 couples)

Locul 8 Nikolay Darin - Natalia Seredina - Moldova

WDSF International Open Standard Vilnius Lithuania 06 December 2015 (52 couples)

Locul 13 Alexandru Birca - Laura Makinen - Moldova

 
FDSM   Competition Results

 

TOAMNA 2015
1 JUNIORI 2 + TINERET La Chisinau, 29.11.2015
 
2 Juniori 1 Standard Chisinau, 29.11.2015
 
3 Juvenali 2 Latin Chisinau, 29.11.2015
 
4 Juvenali 1 Standard Chisinau, 29.11.2015
 
5 Juvenali I+II clasa D Chisinau, 29.11.2015
 
6 Incepatori II 2000-2003 (W,Q,CH,J) Chisinau, 29.11.2015
 
7 Incepatori II 2004 si mai mici (W,Q,CH,J) Chisinau, 29.11.2015
 
8 SOLO fete (W,Q,CH,J) Chisinau, 29.11.2015
 
FDSM  Competition Results

 

TOAMNA 2015
1 Juniori 2 + Tineret Standard Chisinau, 28.11.2015
 
2 Juniori 1 Latin Chisinau, 28.11.2015
 
5 Juniori I+II Class D Chisinau, 28.11.2015
 
3 Juvenali 2 Standard Chisinau, 28.11.2015
 
6 Juvenali 2 class E Chisinau, 28.11.2015
 
4 Juvenali 1 Latin Chisinau, 28.11.2015
 
7 Juvenali 1 class E Chisinau, 28.11.2015
 
8 Incepatori I 2006-2008 Chisinau, 28.11.2015
 
9 Incepatori I 2009 si mai mici Chisinau, 28.11.2015
 

Rezultate AOC 20-22 Ноября 2015

WDSF World Championship Adult Latin Vienna Austria (89 couples)

Locul 1 Gabriele Goffredo - Anna Matus - Moldova

AOC Junior II Standard 21.11.2015 (53 couples)

Locul 1 Vladislav Untu / Alexandrina Olteanu - Moldova

AOC Juvenile Standard 20.11.2015 (33 couples)

Locul 1 Nikita Nikitin / Natalia Moraru - Moldova

Citeşte mai mult...

 

WDSF World Championship Youth Latin

Incepatori I 2006-2009 (D,R,P,P Md)

Juvenile I Open, Latin

Juvenile II Open, Standard

Junior I Open, Latin

Junior II Open, Standard

WDSF Youth Open Standard

Adults Open, Standard

 

WDSF World Championship Junior II Standard

Incepatori I 2010-2011 (D,R,P,P Md)

Juvenile I Open, Standard

Juvenile II Open, Latin

Junior I Open, Standard

Junior II Open, Latin

WDSF Youth Open Latin

Adults Open, Latin

 

GOC 11-15 August 2015

Doua medalii de aur !!!

Trei medalii de argint !!

Patru medalii de bronz !

GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2015 GOC Juveniles II Standard (65 perechi)

Locul 1 Nikita NIKITIN / Natalia MORARU - Moldova

GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2015 GOC Adult A Standard (99 perechi)

Locul 1 Daniil ROSTVINSCHII / Alexandrina BICOV - Moldova

GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2015 GOC Junior I Ten Dance (85 perechi)

Locul 2 Dragos CIMBIR / Beatricia ROTARU - Moldova

GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2015 GOC Juveniles II 8-Dance (84 perechi)

Locul 2 Nikita NIKITIN / Natalia MORARU - Moldova

GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2015 GOC World Team Cup Youth

Locul 2 Team Moldova

GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2015 GOC WDSF Grand Slam Latin  (315 perechi)

Locul 3 Gabriele GOFFREDO / Anna MATUS - Moldova

GOC Juveniles II Latin (94 perechi)

Locul 3 Nikita NIKITIN / Natalia MORARU - Moldova

GOC Junior I Standard (95 perechi)

Locul 3 Dragos CIMBIR / Beatricia ROTARU - Moldova

GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2015 GOC Junior II Standard (133 Пары)

Locul 3 Vladislav Untu / Alexandrina Olteanu - Moldova

WDSF Grand Slam Standard (315 perechi)

Locul 4 Nikolay DARIN / Natalia SEREDINA - Moldova

Citeşte mai mult...

 

Citeşte mai mult...

 

Citeşte mai mult...

 

WDSF Open Youth Standard Bucharest Romania 23 May 2015

Locul 1 Daniil Rostvinschii / Alexandrina Bicov - Moldova

Locul 16 Marin Braghis / Valeria Topalo - Moldova

Locul 18 Ilia Rotar / Raluca-Rusanda Dontu - Moldova

WDSF Open Youth Latin Bucharest Romania 24 May 2015

Locul 5 Daniil Rostvinschii / Alexandrina Bicov - Moldova

Locul 6 Marin Braghis / Valeria Topalo - Moldova

 

Citeşte mai mult...

 

WDSF Open Youth Latin -Minsk Belarus 16 May 2015

Locul 3 Dmitry Erofeev / Ekaterina Vyalshina - Moldova

Locul 9 Iaroslav Zara / Valeria Gumeniuc - Moldova

WDSF Open Standard -Minsk Belarus 17 May 2015

Locul 4 Dmitry Erofeev / Ekaterina Vyalshina - Moldova

locul 8 Iaroslav Zara / Valeria Gumeniuc - Moldova

 

Felicitam sportivii din Moldova Daniil Rostvinschii - Alexandrina Bicov cu medalii de aur la Campionatul European Tineret standart!

WDSF European Championship Youth Standard Moldova Chisinau 26-04-2015

 rostvinschii bicov

Locul 1 Rostvinschii Daniil Bicov Alexandrina - Modova

Locul 2 Kolesnikov Vladislav Isakovich Anna - Russian Federation

Locul 3 Faliboga Raul Butea Loredana - Romania

Locul 4 Roccatti Andrea Iannone Flaminia - Italy

Locul 5 Degutis Einoras Seskaite Areta - Lithuania

Locul 6 Boldysh Yahor Mineeva Polina - Belarus

Locul 7 Mateusz Brzozowski - Justyna Mozdzonek - Poland

Locul 8 Yaroslav Brovarskyi - Elizaveta Umrikhina - Ukraine

 


WDSF European Championship Youth Standard (PDF - 5,97 Mb)

Adults Open Latin (PDF - 2,95 Mb)

WDSF Youth Open Latin (PDF - 7,14 Mb)

Junior II Open Latin (PDF - 2,13 Mb)

Junior I Open Standard (PDF - 2,82 Mb)

Juvenile II Open S,CH,R,J (PDF - 3,21 Mb)

Juvenile I Open W,T,V,Q (PDF - 2,75 Mb)

INCEPATORI, 2010 si mai mici - D,R,P,P Md (PDF - 2,65 Mb)

 

2015 Codreanca-22 2015 Codreanca-23 2015 Codreanca-12 2015 Codreanca-11
2015 Codreanca-8 2015 Codreanca-7 2015 Codreanca-6 2015 Codreanca-10
2015 Codreanca-2 2015 Codreanca-2
 

WDSF GrandSlam Wuhan People's Republic of China 25-04-2015

Locul 1 Gabriele Goffredo / Anna Matus - Moldova

 

WDSF GrandSlam Standard - Wuhan People's Republic of China 26-04-2015

Locul 4 Nikolay Darin / Natalia Seredina - Moldova

 

WDSF World Championship Under 21 Latin (PDF - 10,8 Mb)

Adults Open Standard (PDF - 1,53 Mb)

WDSF Youth Open Standard (PDF - 6,49 Mb)

Junior II Open Standard (PDF - 2,11 Mb)

Junior I Open Latin (PDF - 3,09 Mb)

Juvenile II Open W,T,V,Q (PDF - 3,27 Mb)

Juvenile I Open S,CH,R,J (PDF - 3,22 Mb)

INCEPATORI, 2006-2009 - D,R,P,P Md (PDF - 1,99 Mb)

 

2015 Codreanca-12 2015 Codreanca-11 2015 Codreanca-10 2015 Codreanca-9
2015 Codreanca-8 2015 Codreanca-7 2015 Codreanca-6 2015 Codreanca-5
2015 Codreanca-2 2015 Codreanca-2 2015 Codreanca-2 2015 Codreanca-2
 

WDSF European Championship Latin, Aarhus, Denmark 28.03.2015

Sportivii din Moldova GabrieleGoffredo / Ana Matus sunt vice-campioni Campionatului European la programul latino-american in Aarhus, Danimarca. In turneu au participat 65 de perechi.

Finalistii Campioanatului European in programil latin sunt:
1 Armen Tsaturyan - Svetlana Gudyno Russian Federation
2 Gabriele Goffredo - Anna Matus Moldova
3 Charles-Guillaume Schmitt - Elena Salikhova France
4 Timur Imametdinov - Nina Bezzubova Germany
5 Stanislav Nikolaev - Elena Ziuziukina Russian Federation
6 Umberto Gaudino - Louise Heise Denmark

 

Citeşte mai mult...

 

WDSF Open Youth St Bassano del Grappa - Italy on 08 February 2015

Locul 1 Daniil Rostvinschii - Alexandrina Bicov / Moldova

WDSF Open Under 21 Latin Bassano del Grappa - Italy on 08 February 2015

Locul 2 Sofroni Stefan Malin - Anastasia Stan/ Moldova

Locul 4 Daniil Porcesco-Gozun - Anastasia Grunzu/ Moldova

WDSF Open Junior II Standard Bassano del Grappa - Italy on 07 February 2015

Locul 3 Veaceslav Nagailic - Nina Dudoglo / Moldova

WDSF Open Youth Latin - Bassano del Grappa - Italy on 07 February 2015

Locul 3 Daniil Rostvinschii - Alexandrina Bicov/ Moldova

Locul 4 Sofroni Stefan Malin - Anastasia Stan/ Moldova

WDSF Open Rising Stars Latin Bassano del Grappa - Italy on 07 February 2015

Locul 4 Marius Valcu - Diana Cojocar / Moldova

Citeşte mai mult...

 

Felicitam sportivii Gabriele Goffredo - Ana Matus cu medalie de aur in finala rundei  GrandSlam Latin

La ultima etapa GrandSlam în Sanghai au participat 12 perechi selectate dupa rezultatele etapelor  GrandSlam petrecute pe parcursu anului. Sportivii din Moldova nu numai au fost intre aceste 12 perechi, dar și au fost cei mai buni dintre ele. Îi felicitam cu rezultatul obtinut!

Final 2014 WDSF Grand Slam Latin
1. Gabriele Goffredo - Anna Matus, Moldova
2. Armen Tsaturyan - Svetlana Gudyno, Russian Federation
3. Charles-Guillaume Schmitt - Elena Salikhova, France
4. Andrey Kiselev - Anastasia Kiseleva, Russian Federation
5. Yury Simachev - Anastasia Klokotova, Russian Federation
6. Pavel Pasechnik - Marta Arndt, Germany

 

Cupa Spartak  Youth Standard  - Moscow Russian Federation13 Decembrie 2014

Locul 2 Dan Pseneac - Ghenrieta Buga / Moldova

WDSF International Standard Open Moscow Russian Federation 13 Decembrie 2014

Locul 11 Dan Pseneac - Ghenrieta Buga / Moldova

 
Moldova Dancesport Federation
FDSM  Competition Results
 
- TOAMNA 2014 -
 
30. November 2014 Juniori I+II D 30.11.14 Chisinau
30. November 2014 Juvenali I+II D 30.11.14 Chisinau
30. November 2014 Juvenali 2 E 30.11.14 Chisinau
30. November 2014 Juvenile I E 30.11.14 Chisinau
30. November 2014 Incepatori II 30.11.14 Chisinau
Compiled by ProDance V3.1 licenced for Moldavia (Moldova DSF)
 

AOC Junior I Standard 15.11.2014

Locul 1 Vladislav Untu - Alexandrina Olteanu / Moldova

AOC Junior I Latin 16.11.2014

Locul 2 Vladislav Untu - Alexandrina Olteanu / Moldova

AOC Juveniles I + II Latin 15.11.2014

Locul 3 Cristian Josan - Anghelina Tiganu / Moldova

Locul 5 Simion Marii - Irina Sereda / Moldova

AOC Junior I + II 6 dances 14.11.2014

Locul 3 Vladislav Untu - Alexandrina Olteanu / Moldova

WDSF Open Youth Latin 16.11.2014

Locul 4 Marius Valcu - Diana Cojocar / Moldova

WDSF Worldchampionship Standard 15.11.2014

Locul 5 Nikolay Darin - Natalia Seredina / Moldova

AOC Juveniles I + II Standard 16.11.2014

Locul 5 Simion Marii - Irina Sereda / Moldova

WDSF Open Professional Division Latin 14.11.2014

Locul 6 Razvan Manole - Olga Negoduico / Moldova

Citeşte mai mult...

 

WDSF Open Youth Standard Timisoara Romania 18 October 2014

Locul 1 Daniil Rostvinschii - Alexandrina Bicov / Moldova

WDSF Open Youth Latin Timisoara Romania 19 October 2014

Locul 2 Marius Valcu - Diana Cojocar / Moldova

Citeşte mai mult...

 

Rezultate WDSF World DanceSport Championship Youth Standard Chișinău, Moldova 11 Octombrie 2014

 

Rezultate Chisinau Open 2014

 

WDSF World Latin Championship Ostrava Czech Republic 05 Octombrie 2014

Locul 3  Gabriele Goffredo - Anna Matus / Moldova

 

WDSF Open Youth Latin Minsk Belarus 04 October 2014

Locul 2 Marius Valcu - Diana Cojocar / Moldova

Citeşte mai mult...

 

European GrandPrix Juvenile 1 6 Dance 6-7 September 2014

Locul 1 Vladimir Cebanu / Madalina Pavlisciuc Moldova

Locul 3 Petru Porcesco-Gozun / Anastasia Movila Moldova

Locul 5 Dumitru Andrei Popa / Laura Oleg Rotaru Moldova

Locul 6 Maximilian Trifan / Emanuela Catana Moldova

European Open Junior 1 Standard 6-7 September 2014

Locul 1 Cristian Rapcea / Daria Vlah Moldova

Locul 3 Danu Dubina / Anastasia Golban Moldova

European Open Junior 1 Latin 6-7 September 2014

Locul 1 Cristian Rapcea / Daria Vlah Moldova

Locul 5 Danu Dubina / Anastasia Golban Moldova

European GrandPrix Juvenile 2 8 Dance 6-7 September 2014

Locul 2 Anton Porcesco-Gozun / Paola Popinin Moldova

Locul 3 Ovidiu Nicolaescu / Ruslana Basocv Moldova

Locul 4 Dumitru Sardari / Ecaterina Pripa Moldova

 

WDSF World Open Latin Bangkok Thailand 07 September 2014

Locul 1 Gabriele Goffredo - Anna Matus - Republica Moldova

 

WDSF International Open Standard Burgas Bulgaria 31 August 2014

Locul 4 Dan Pseneac - Alexandrina Bicov - Republica Moldova

 

goc med

http://goc-stuttgart.de

 

GOC PD Pro Rising Star Latin 15 August 2014

Locul 1 Razvan MANOLE / Olga NEGODUICO / MOLDOVA

GOC Juveniles I Latin 14 August 2014 (34 perechi)

Locul 1 Vlad CEBANU / Madalina PAVLISCIUC / MOLDOVA

GOC Juniors I Latin 15  August 2014

Locul 2 Vladislav UNTU / Alexandrina OLTEANU / MOLDOVA

GOC Juveniles I 6-Dance 14 August 2014 (28 perechi)

Locul 3 Vlad CEBANU / Madalina PAVLISCIUC / MOLDOVA

GOC Juniors I 10-Dance 12 August 2014 (71 perechi)

Locul 4 Vladislav UNTU - Alexandrina OLTEANU / MOLDOVA

PRECIOSA WDSF GrandSlam Standard (281 perechi)

Locul 5 Nikolay DARIN / Natalia SEREDINA / MOLDOVA

GOC Juveniles II 8-Dance 13 August 2014 (74 perechi)

Locul 7 Simion MARII / Irina SEREDA / MOLDOVA

Citeşte mai mult...

 

Electric Boogie - Duos Children

Locul 1 Caldare Sorin - Simanschi Vadim / Simanschi Vadim - Moldova

Locul 3 Culiev Mihail - Bacalin Daniil / Bacalin Daniil - Moldova

Citeşte mai mult...

 

WDSF International Open Standard Albena Bulgaria 05 July 2014

Locul 1 Dan Pseneac - Alexandrina Bicov - Republica Moldova

WDSF International Open Latin Albena Bulgaria 06 July 2014

Locul 2 Andrei Grosu - Anastasia Cioclea - Republica Moldova

Locul 4 Vladimir Usov - Anastasia Stan - Republica Moldova

Locul 14 Nichita Rotar - Anastasia Grabco - Republica Moldova

 

WDSF World Open Standard Wuppertal Germany 05 July 2014

Locul 2 Nikolay Darin - Natalia Seredina - Republica Moldova

 

WDSF World Open Latin Singapore Singapore 28 June 2014

Locul 2 Gabriele Goffredo - Anna Matus - Republica Moldova

 

WDSF Open Latin Kavala Greece 28 June 2014

Locul 4 Andrei Grosu - Anastasia Cioclea - Republica Moldova

 

WDSF Open Rising Stars Standard Alassio Italy 28 June 2014

Locul 2 Daniil Rostvinschii - Alla Tcveleva - Republica Moldova

WDSF Open Youth Ten Dance Alassio Italy 27 June 2014

Locul 5 Daniil Rostvinschii - Alla Tcveleva - Republica Moldova

WDSF Open Youth Latin Alassio Italy 29 June 2014

Locul 7 Daniil Rostvinschii - Alla Tcveleva - Republica Moldova

WDSF Open Youth Standard Alassio Italy 28 June 2014

Locul 7 Daniil Rostvinschii - Alla Tcveleva - Republica Moldova

 

WDSF Open Standard Kavarna Bulgaria 15 June 2014

Locul 3 Dan Pseneac - Alexandrina Bicov - Republica Moldova

 

WDSF Open Junior II Latin Podcetrtek Slovenia 08 June 2014

Locul 2 Marin Braghis - Valeria Topalo - Republica Moldova

WDSF Open Junior II Standard Podcetrtek Slovenia 07 June 2014

Locul 4 Marin Braghis - Valeria Topalo - Republica Moldova

 

WDSF International Open Latin Bucharest Romania 07 June 2014

Locul 3 Andrei Grosu - Anastasia Cioclea - Republica Moldova

 

WDSF GrandSlam Standard Hong Kong 31-05-2014

Locul 2  Gabriele Goffredo / Anna Matus - Moldova

 

Încă 4 clipuri in articol...

Citeşte mai mult...

 

WDSF GrandSlam Standard Hong Kong 01-06-2014

Locul 3  Nikolay Darin / Natalia Seredina - Moldova

 

Încă 4 clipuri in articol...

Citeşte mai mult...

 

WDSF World Open Standard Sofia Bulgaria 01 June 2014

Locul 14 Radu Sterban - Xenia Cletova - Republica Moldova

 

Rezultate 31 Mai 01 Iunie 2014 "Vara"

Citeşte mai mult...

 

WDSF Open Youth Latin Kosice Slovakia 31 May 2014

Locul 17 Marin Braghis - Valeria Topalo - Republica Moldova

WDSF Open Youth Standard Kosice Slovakia 01 June 2014

Locul 9 Marin Braghis - Valeria Topalo - Republica Moldova

 

Rezultate DANCE CONSTELLATION 2014

Citeşte mai mult...

 

WDSF Open Youth Standard Paris France 24 May 2014

Locul 8 Sergiu Matcovschi - Valeria Gumeniuc - Republica Moldova

WDSF Open Youth Latin Paris France 25 May 2014

Locul 13 Sergiu Matcovschi - Valeria Gumeniuc - Republica Moldova

 

WDSF Open Youth Standard Rimini Italy 11 May 2014

Locul 6 Dan Pseneac - Alexandrina Bicov - Republica Moldova

 

WDSF International Open Standard Moscow Russian Federation 11 May 2014

Locul 7 Daniil Rostvinschii - Alla Tcveleva - Republica Moldova

 

WDSF International Open Standard Bucharest Romania 10 May 2014

Locul 3 Radu Sterban - Xenia Cletova - Republica Moldova

 

WDSF International Open Latin Izhevsk Russian Federation 04 May 2014

Locul 7 Ion Simboteanu - Natalia Luchiv - Republica Moldova

WDSF International Open Standard Izhevsk Russian Federation 03 May 2014

Locul 9 Ion Simboteanu - Natalia Luchiv - Republica Moldova

 

WDSF European Championship Youth Ten Dance Moscow Russian Federation 26 April 2014

Locul 12 Daniil Rostvinschii - Alla Tcveleva

 

WDSF European Championship Youth Latin Cambrils Spain 19 April 2014

Locul 6 Marius Valcu - Diana Cojocar

Locul 12 Alexandru Birca - Ekaterina Vyalshina

WDSF International Open Latin Cambrils Spain 19 April 2014

Locul 22 Valeriu Leontiev - Ksenya Rybina

 

WDSF Open Youth Latin Mikolajki Poland 11 April 2014

Locul 4 Marius Valcu - Diana Cojocar

WDSF Open Youth Latin Megeve France 12 April 2014

Locul 2 Alexandru Birca - Ekaterina Vyalshina

Locul 7 Daniil Rostvinschii - Alla Tcveleva

WDSF Open Youth Standard Megeve France 12 April 2014

Locul 3 Alexandru Birca - Ekaterina Vyalshina

Locul 5 Daniil Rostvinschii - Alla Tcveleva

WDSF World Open Latin Thessaloniki Greece 12 April 2014

Locul 14 Andrei Grosu - Anastasia Cioclea

Locul 28 Silviu Turcan - Cristina Muzica

 

Rezultate Campionatului Republicii Moldova la Dansuri Moderne 06 Aprilie 2014

Citeşte mai mult...

 

WDSF European Championship Standard Moscow Russian Federation 29 March 2014

Locul 4 Nikolay Darin - Natalia Seredina

Tango

Quickstep

WDSF World Championship Junior II Latin Moscow Russian Federation 30 March 2014

Locul 12 Catalin Valcu - Anastasia Grunzu

WDSF Open Youth Standard Bucharest Romania 30 March 2014

Locul 8 Dan Pseneac - Alexandrina Bicov

 

WDSF International Open Standard - Pieve di Cento Italy 23 March 2014

Locul 1 Nikolay Darin - Natalia Seredina

 

WDSF World Open Latin Tokyo Japan 09 March 2014

Locul 1 Gabriele Goffredo - Anna Matus

WDSF World Open Standard Tokyo Japan 09 March 2014

Locul 3 Nikolay Darin - Natalia Seredina

 

WDSF European Championship Latin - Aarhus Denmark 05 April 2014

Locul 2  Gabriele Goffredo - Anna Matus- MOLDOVA

 

Brno Open 2014 Junior-II-St - Czech Republic (Brno) 14-16 03 2014

Locul 2 Porcesco-Gozun Daniil / Dudoglo Nina - MOLDOVA

Brno Open 2014 WDSF World Open La - Czech Republic (Brno) 14-16 03 2014

Locul 2 Goffredo Gabriele / Matus Anna - MOLDOVA

Brno Open 2014 Youth-LA - Czech Republic (Brno) 14-16 03 2014

Locul 2 Valcu Marius / Cojocar Diana - MOLDOVA

Video

Citeşte mai mult...

 

WDSF Open Youth Standard - Ukraine (Donetsk) 08 - 02 - 2014

Locul 11 Marin Braghis / Valeria Topalo - MOLDOVA

Junior 2 - Ukraine (Donetsk) 08 - 02 - 2014

locul 2 Marin Braghis / Valeria Topalo - Artur Varnacov / Gloria / MOLDOVA

Junior 2 Latin - Ukraine (Donetsk) 08 - 02 - 2014

Locul 3 Marin Braghis / Valeria Topalo - Artur Varnacov / Gloria / MOLDOVA

 

 

 

WDSF GrandSlam Latin - Tallin -Estonia 23 - 02 - 2014

Locul 2 Gabriele Goffredo - Anna Matus- MOLDOVA

WDSF GrandSlam Standard - Tallin -Estonia 22 - 02 - 2014

Locul 2 Nikolai Darin - Natalia Seredina - MOLDOVA

 

Noi am creat profilu pe pagina sociala "Odnoklassniki.ru"

 

WDSF Youth Latin - "Ratush-165" - Chernivtsi, Ukraine - 30.03.13

Locul 1 Silviu Turcan / Cristina Muzica

Locul 2 Mihai Albu / Diana Adam

WDSF Youth Standard - "Ratush-165" - Chernivtsi, Ukraine - 30.03.13

Locul 3 Yaroslav Zara / Anastasia Grunzu

Citeşte mai mult...

 

Grand Prix Juvenile 1 - (6 dansuri) Moscova, Rusia 26-01-2013

Locul 1 Peioglo Maxim - Garbuz Amelia

Locul 2 Nikitin Nikita - Moraru Natalia

Locul 8 Nicolaescu Ovidiu - Basoc Ruslana

Locul 16 Cebanu Vladimir -Pavlisciuc Madalina

 

obiavlenie 4 ro

nabor ro 1

Twitter

Яндекс.Метрика